Karališkas „Volvo XC90“ sutikimas LDK Valdovų rūmuose

Karališkas automobilis turi būti pristatomas karališkai – nusprendė oficiali „Volvo“ atstovė Lietuvoje UAB „Sostena“ ir, ko gero, pirmą kartą šalies istorijoje, trečiadienio vakarą svarbiausius svečius sukvietė į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų rūmus, kur susirinkusieji turėjo galimybę gyvai išvysti ir pačiupinėti naujutėlaitį Švedijos automobilių gamintojos flagmaną „Volvo XC90“.

Renginys prasidėjo neįprastu laiku – 19:27 val. Iš kur toks tikslumas? Pasirodo, tai kompanijos „Volvo“ įkūrimo data – 1927 metai. Ir būtent šis simbolinis laikas prisimintas atverčiant naująjį puslapį įmonės istorijoje.

Ką ten puslapį, gal net visiškai naują knygą, nes „Volvo XC90“ – ne tik dar vienas naujas prabangus automobilis. Tai pirmasis „Volvo“ su moduline SPA (angl. Scalable Product Architecture) platforma, pagal kurią bus kuriami visi ateities „Volvo“. Galima sakyti, kad „Volvo XC90“ buvo sukurtas iš naujo. Jis pakeis prieš gerus 13 metų pasirodžiusį itin populiarų pirmosios kartos modelį.

Į naująją „Volvo“ erą žengiančiuosius pasveikinęs renginio vedėjas Rolandas Vilkončius išvedė paralelę tarp Švedijos ir Lietuvos: „Nors mes ir negalime kaip švedai pasigirti karalyste, tačiau galime didžiuotis tūkstantmete Lietuvos istorija bei tiek Švedijos herbą, tiek mūsų LDK Valdovų rūmus puošiančia karūna“, – sakė jis. Švedijos vėliavai būdingomis spalvomis papuošti rūmai ir vedėjo mezgama minties gija turi prasmę – pirmasis „Volvo XC90“ buvo padovanotas būtent jo didenybei Švedijos karaliui, o karūna, pasak vedėjo, – valdžios, galios, šlovės, išskirtinės padėties, kilmingumo, sėkmės, pasitikėjimo ir saugumo, asmens pagerbimo aukščiausias simbolis, o būtent toks ir yra naujasis „Volvo XC90“ – brangakmenis Švedijos, o trečiadienio vakarą ir LDK Valdovų rūmų karūnoje.

Prieš patenkinant svečių smalsumą ir numetant šydą nuo taip ilgai lauktojo „Volvo XC90“, susirinkusiuosius pasveikino šventės šeimininkas, UAB „Sostena“ prezidentas Donetas Karčiauskas: „Manau, kad ir LDK valdovų klestėjimo laikais, ir dabar tebėra labai svarbu, kad ratai būtų saugūs, gražūs, greiti, patogūs ir patvarūs. Tik, žinoma, palyginimai šiuo atvejų tėra simboliniai. O nuo šiandien – juo labiau, nes netrukus įvažiuosiantis naujasis „Volvo XC90“ – ne tik saugūs, gražūs, greiti, patogūs ir patvarūs „ratai“. Tai naujos eros technika, technologija ir filosofija.“

Po šių žodžių visus susirinkusiuosius pasitiko įstabus karališkas reginys. Staiga pasigirdo būgnų gausmas ir arkadose išsirikiavo 22 trimitininkai. Suskambus fanfaroms ir ekrane išvydus Gedimino prospektu, o po kelių minučių ir gyvai į LDK Valdovų rūmus įriedančius keturis naujutėlaičius „Volvo XC90“ turbūt ne vienam užgniaužė kvapą. Klasikinių juodos, baltos ir smėlio spalvų elegantiškai burzgiančius gražuolius iš paskos atlydėjo 4 raitelių bei policijos ekipažų palyda. Ir kas galėtų pasakyti, kad tai ne tikrų tikriausias karališkas pasirodymas?

Įspūdingo dizaino naujasis „Volvo XC90“ yra prabangiausias bei technologiškai pažangiausias kompanijos modelis. „Volvo XC90“ įmontuoti 4 cilindrų galingi, tačiau kartu ekonomiški ir ekologiški varikliai, o tai reiškia mažas kuro sąnaudas, minimalią išmetamųjų dujų emisiją ir apskritai tobulą galios bei efektyvumo santykį. Taip pat tai saugiausias automobilis pasaulyje, kuriame įdiegta nuslydimo nuo kelio, automatinio stabdymo bei daugybė kitų pažangiausių saugumo sistemų. Melomanai neliks abejingi naujajai britų gamintojų „Bowers & Wilkins“ garso technikai, o „Apple“ gerbėjai susižavės visuose naujuose „Volvo“ modeliuose įdiegtai „Apple“ / „Apple CarPlay“ multimedijos sistemai. Be visų techninių specifikacijų ir technologinių įmantrybių „Volvo XC90“ aiktelėti privertė ir prabangiai įrengtu bei itin talpiu salonu. Automobilis skirtas septyniems, bet net užėmus visas sėdynes bagažinėje liktų geri 350 l laisvos vietos.

Gerąsias savybes būtų galima be paliovos vardyti ir žavėtis kiekviena net menkiausia smulkmena. Gamintojai dėl to pasistengė, bet vis dėlto tegul už save kalba faktai ir patiriamas jausmas atsisėdus prie naujojo automobilio vairo. Šiandien visame pasaulyje jau parduota daugiau nei 36 000 „Volvo XC90“ automobilių. Ir tai įvyko pirkėjams dar gyvai neregėjus, kaip jis atrodo. Vien Lietuvoje jų užsakyta net 40, nors karališkasis pristatymas dar tik šią savaitę. Daugiausia lietuvių rinkosi prabangiausią „Inscription“ komplektaciją, tad netrukus galės džiaugtis elegantiškomis automobilio linijomis, aukščiausios klasės interjeru, naujausiomis technologijomis bei kruopščiai parinktomis rafinuotomis apdailos detalėmis. Pirmieji automobiliai klientus pasieks jau po 2 savaičių.

24. 06. 2015 • Volvo XC90