„CleanZone“ užtikrina švarų orą „Volvo“ automobiliuose

Šiandien tarša kelia daug problemų, beveik 45 % pasaulio gyventojų kenčia nuo alergijos. Vis daugiau laiko praleidžiame automobiliuose, todėl išaugo veiksmingos ir patikimos automobilio salono oro valymo sistemos poreikis. Siekdamas sukurti automobilyje sveiką, net jautresniems žmonėms saugią aplinką, „Volvo Car“ automobilio viduje esančiam orui pagerinti sukūrė novatorišką sprendimą – „CleanZone“.

Visą į „Volvo“ automobilį patenkantį orą valo naujoviškas daugiafunkcis filtras, pašalinantis aplinkos oro teršalus ir dulkių daleles, kurios gali pernešti bakterijas ir virusus. Daugiasluoksnis filtras turi ir aktyvuotos anglies sluoksnį, kuris ypač veiksmingai apsaugo nuo įvairių kvapų ir teršalų, kurie, patekę į saloną, gali pakenkti keleivių sveikatai. Kad filtras būtų visada veiksmingas, jį užtenka keisti tik kartą per metus.

Daugiafunkcis filtras yra tik vienas iš šiuolaikinės „Volvo“ automobilių vidaus oro kokybės sistemos IAQS elementų. Sistema turi ir jutiklį, kuris stebi kenksmingų medžiagų lygį į saloną patenkančiame ore. Jei oro kokybės jutiklis nustato, kad aplinkos oras yra užterštas ir kenksmingų medžiagų lygis per didelis (pavyzdžiui, važiuojant tuneliu), automobilio oro įleidimo anga automatiškai uždaroma ir pradeda aktyviau veikti automobilio vidinė oro cirkuliacija. Veikdami kartu, nauji daugiafunkciai filtrai ir jutikliai gali apsaugoti salono orą nuo daugybės kenksmingų ir dirginančių teršalų.

Kokia salono oro būklė, galite sužinoti stebėdami „Volvo“ jutiklinį ekraną – atitinkama piktograma pasikeičia iš mėlynos (tai reiškia, kad sąlygos yra geros) į pilką spalvą, jei, pavyzdžiui, atidarote langą ir nefiltruotas oras patenka į saloną, arba jei išjungiate oro kokybės jutiklį. Tai patogiai primena, kad „Volvo CleanZone“ nuolat stebi jūsų savijautą.

Aplinkos oro filtravimas yra tik „CleanZone“ sprendimo dalis. „Volvo“ sukūrė griežtą testavimo programą, skirtą kontroliuoti interjero medžiagas, kad oras „Volvo“ automobiliuose nekeltų alergijos. Šią testavimo programą vykdo „Volvo Car“ „nosių“ komanda, kurios ekspertai ištisas dienas testuoja įvairių dalių, pavyzdžiui, grindų kilimėlių ir vaikų saugos sėdynių, medžiagų skleidžiamus kvapus, kad nustatytų, ar jie yra leistini, ar per stiprūs.

Nuotolinės salono ventiliacijos funkcija leidžia ventiliacijos sistemą įjungti prieš įsėdant į „Volvo“ automobilį, kad salono oras būtų pakeistas išvalytu aplinkos oru dar iki įlipant į automobilį. Ši funkcija įsijungia automatiškai, kai nuotolinio valdymo pulteliu atidaromos automobilio durys. Ją taip pat galima lengvai įjungti nuotoliniu būdu per programėlę „Volvo On Call“, atsisiųstą į išmanųjį telefoną. Kad automobilio salono ore neliktų dulkių ir teršalų, užtenka, kad ventiliacijos sistema veiktų vos 5 minutes.

Sveikatą ir gerą savijautą užtikrinantis sprendimas „CleanZone“ rodo, kad „Volvo Car“ rūpinasi žmonėmis. Toks požiūris puikiai atitinka augantį kokybės poreikį – nuo gyvenimo kokybės iki oro, kuriuo kvėpuojame, kokybės.