ŠVEDIŠKA PRABANGA

Harmoningas dizainas, neužgriozdinta prabanga ir pažangus saugumas bei komfortas visiems 7 keleiviams.

„Volvo XC90“ – metų modelis

Visiškai naujas „Volvo XC90“ – tai ryškios išvaizdos, aukščiausios klasės septynvietis SUV automobilis su pažangiausiomis saugos sistemomis, naujos technologijos varikliais, neprilygstamu galios ir ekonomiškumo santykiu bei aukščiausios kokybės vidaus apdaila. Naujasis XC90 atverčia naują puslapį „Volvo“ istorijoje, nubrėždamas ateities dizaino gaires ir panaudodamas individualią naujų technologijų gamą bei unikalią „Scalable Product Architecture“ (SPA) technologiją.

DIZAINAS

Naujoji „Volvo“ išvaizda

Naujasis XC90 – tai pirmasis „Volvo“ automobilis su atnaujintu dar išraiškingesniu įmonės ženklu, kuriame ikona tapusi metalinė „Volvo“ strėlė elegantiškai skrieja skersai priekinių grotelių. Kartu su T formos „Toro kūjo“ dieniniais žibintais, šis ženklas pristato visiškai naują, unikalią ir kupiną pasitikėjimo ateinančios kartos „Volvo“ automobilių išvaizdą. Naujos formos ir didesnis XC90 variklio gaubtas, kėbulo linijos ir užaštrinti kampai, susijungiantys su naujos formos galiniais žibintais, taip pat papildo naujos kartos dizaino bruožus. Išraiškingumo XC90 išvaizdai suteikia ir iki 22 colių skersmens siekiantys ratlankiai.

Prabangi vidaus apdaila

XC90 interjeras yra prabangiausias kada nors sukurtas „Volvo“ automobiliuose. Įspūdingiausia salono detalė yra centriniame skydelyje esantis planšetę primenantis jutiklinis ekranas, kuriame valdoma visa automobilio sistema. Šis sistema praktiškai neturi mygtukų, pasižymi paprastumu ir funkcijų gausa bei leidžia sukurti prabangią salono struktūrą. Visiškai naujame XC90 salone derinamos tokios medžiagos kaip aukščiausios klasės Nappa oda, medžio apdaila su rankų darbo detalėmis, garsaus Švedijos stiklo gamintojo „Orrefors“ iš krištolo pagaminta pavarų svirties rankenėlė ir graviruoti „Start-stop“ sistemos ir garso reguliavimo valdikliai.

Nauja apdailos lygių strategija

„Volvo“ gamintojų pasiūlyta nauja apdailos lygių strategija primena medį su dviem šakomis. Bazinė „Kinetic“ ir itin patraukli „Momentum“ komplektacijos sudaro šio medžio kamieną, o „Inscription“ ir „R-Design“ – jo šakas. „Inscription“ paketas sukurtas klientui, norinčiam elegantiškos išvaizdos ir prabangos jausmo, o „R-Design“ turi sportiškumo ir dinamikos aurą. Tad ankstesnioji aukščiausiosios klasės komplektacija buvo pakeista „Inscription“ ir „R-Design“ versijomis. Abi šios komplektacijos apima dar daugiau įrangos, kuri buvo kruopščiai atrinkta, pabrėžiant kiekvienos jų individualumą.

Naujos sėdynės

Jau dabar „Volvo“ gamintojas garsėja patogiausiomis automobilių pramonėje sėdynėmis. Naujasis XC90 dar labiau sustiprino šią reputaciją, siūlydamas pažangios konstrukcijos sėdynes, suteikiančias daugiau vietos keleiviams antroje ir trečioje eilėje, taip XC90 paversdamas erdviu septynviečiu automobiliu. Naujosios sėdynės yra ergonominės formos ir idealiai priglunda prie nugaros. Sėdynių reguliavimo galimybių gausa leidžia individualiai pasirinkti patogiausią sėdėjimo padėtį. Galima pasirinkti sėdynes su ranktūriais, prailgintomis sėdimomis pagalvėmis ir masažo funkcija. Antroje eilėje montuojamos trys atskiros sėdynės su reguliuojamo kampo atlošais. Sėdynes galima pastumti, taip suteikiant daugiau vietos keleivių kojoms trečioje eilėje arba padidinant bagažinės erdvę. Papildomai galima užsisakyti integruotą vaikams skirtą paaukštinimą centrinėje sėdynėje. Trečiosios eilės sėdynės suteikia aukščiausios klasės patogumą iki 170 cm ūgio keleiviams.

VAŽIUOKLĖ IR VARIKLIS

Visiškai atnaujinta važiuoklė

Važiavimo dinamikoje XC90 išsiskiria kaip lengvai valdomas, manevringas ir paklusnus, sportiškas aukščiausios klasės SUV automobilis. Automobilio priekyje ir gale sumontuota visiškai nauja važiuoklė. Priekyje yra dvigubų svirčių pakaba, o integruota galinė ašis turi iš lengvo metalo pagamintas skersines lakštines spyruokles. XC90 taip pat gali būti sumontuota elektroniniu būdu valdomą penkių režimų pneumatinė pakaba.

Įspūdingas galios ir ekonomiškumo santykis

Naujasis XC90 siūlomas su dviejų litrų keturių cilindrų „Drive-E“ varikliais, užtikrinančiais įspūdingą galios ir ekonomiškumo derinį. Pažangiausią savo klasėje XC90 „Twin Engine“ jėgainę sudaro turbobenzininis motoras su kompresoriumi ir elektros varikliu, kurie užtikrina įspūdingą galios ir ekologiškumo kombinaciją bei pasiekia 400 AG ir 59 g/km CO2 emisiją (NEDC vairavimo ciklas). Įprastomis sąlygomis jėgainė veikia hibridiniu režimu. Tačiau vieno mygtuko paspaudimu vairuotojas gali įjungti tylų ekologišką miesto režimą, naudojantį tik elektros energiją ir leidžiantį nuvažiuoti daugiau nei 40 kilometrų bei, esant reikalui, automatiškai persijungiantį į įprastinį hibridinį režimą, derinantį benzininio ir elektrinio variklių darbą. Maksimalus bendras 640 Nm sukimo momentas leidžia XC90 nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėti per 5,9 sekundės. Kitų variklių gama

„Volvo XC90“ gamoje taip pat yra „D5“ dviejų turbinų dyzelinis variklis, kuris pasiekia 225 AG ir 470 Nm sukimo momentą bei yra ekonomiškiausias savo klasėje, kurio degalų sąnaudos siekia 5,7l/100 km. Turbodyzelinis D4 variklis pasiekia 190 AG ir 400 Nm, degalų sąnaudos siekia 5,3l/100 km. Gamoje taip pat yra du benzininiai varikliai. Pirmasis T6 variklis su turbina ir kompresoriumi pasiekia 320 AG ir maksimalų 400 Nm sukimo momentą. Antrasis T5 variklis pasiekia 254 AG ir 350 Nm sukimo momentą. Visi varikliai komplektuojami su „Volvo“ 8 laipsnių automatinėmis pavarų dėžėmis.

SENSUS

Moderniausia valdymo sistema rinkoje

Naujoji „Sensus“ vartotojo sąsaja yra be jokių abejonių moderniausia rinkoje. Ji iš esmės pakeičia automobilio valdymą. Tradicinius mygtukus ir valdiklius pakeitė interaktyvus jutiklinis ekranas, ant vairo sumontuoti valdikliai ir valdymo balsu sistema. Skaitmeniniai prietaisai ir priešais vairuotoją sumontuotas ekranas laiku pateikia pačią svarbiausią informaciją. „Sensus“ taip pat suteikia patogią prieigą prie įvairių debesija paremtų programėlių. Automobilio įrangoje taip pat yra internetinis radijas, navigacijos sistema, statymo vietų paieška ir apmokėjimo sistema, galimybė be trikdžių siųstis mėgstamą muziką, jutikliniame ekrane galima matyti ir naudotis „Apple“ ir „Android“ prietaisų programomis, sumontuotas belaidžio interneto prievadas ir daugybė kitų naujovių. Automobilis ne tik praneš vairuotojui, kad laikas atlikti techninę priežiūrą, bet ir pasiūlys užsiregistruoti priėmimui „Volvo“ atstovybėje.

Skaitmeninis meistriškumas

Įspūdinga ir pažangi skaitmeninė įranga bei vartotojo sąsajos dizainas yra pagrįsti intensyvaus bendravimo su klientais rezultatais. Pagrindiniame ekrane pavaizduotos vienas šalia kito sudėti programų segmentai, kurių kiekvienas atveria individualias funkcijas. Informacija, navigacija ir garso prietaisų valdymas yra viršuje ir gerai matomi. Telefono valdymas, programėlių piktogramos ir klimato kontrolės valdymas išdėstyti apačioje, tad juos galima lengvai pasiekti ir paliesti. Pasirinkus vieną iš ekrane esančių segmentų, jis yra padidinamas, bet kiti segmentai lieka matomi ir lengvai pasiekiami. Todėl jutiklinis ekranas yra ypatingai patogus naudoti, kur bet kokią funkciją galima pasirinkti nesinaudojant pagrindiniu meniu.

Keturių zonų klimato kontrolės sistema

Naująjį „Volvo XC90“ galima užsisakyti su keturių zonų klimato kontrolės sistema, leidžiančia individualiai nustatyti skirtingus temperatūrų režimus priekinėse ir galinėse sėdynėse sėdintiems keleiviams. Priklausomai nuo rinkos, papildomas trečiajai eilei skirtas kondicionierius gali būti standartinėje komplektacijoje arba montuojamas kaip papildoma įranga. Viena iš efektyviausių rinkoje „Volvo“ oro filtravimo sistemų „CleanZone“ turi papildomą anglies filtrą, nepraleidžiantį atmosferoje esančių mažų kenksmingų dalelių ir žiedadulkių.

Viena pažangiausių garso sistemų pasaulyje

Naujasis XC90 turi vieną pažangiausių garso sistemų automobilių pramonėje. Pažangiausia savo klasėje XC90 modelio sistema turi D klasės 1400 W galingumo stiprintuvą ir 19 „Bowers & Wilkins“ garsiakalbių. Joje taip pat sumontuotas vienas pirmųjų oru vėdinamas automobilinis žemo dažnio garsiakalbis. Įmontuotas automobilio kėbule, jis mašinos saloną paverčia tarsi milžinišku žemo dažnio garsiakalbiu. Sistemoje naudojama naujausia garso apdorojimo programinė įranga suderina atskirų garsiakalbių veikimo laiką ir garso stiprumą. Taip automobilio salone sukuriamas aukščiausios klasės lyg gyvai atliekamos muzikos įspūdis.

Volvo XC90

Daugiau informacijos:

volvocars.lt