XC60

Aukščiausios klasės automobilių gamintojas „Volvo“ pristato naujausią šeimos narį – prestižinį vidutinio dydžio SUV „Volvo XC60“.

Naujasis modelis pakeis itin sėkmingą ankstesnės kartos „XC60“ automobilį, kuris per devynerius gamybos metus visame pasaulyje pardavus beveik milijoną mašinų tapo perkamiausiu „Premium“ segmento vidutinio dydžio SUV automobiliu Europoje. Šiandien „XC60“ pardavimai sudaro apie 30 proc. visų visame pasaulyje parduodamų „Volvo“ automobilių.

„Mes vadovaujamės itin dideliu įdirbiu, kuriant stilingus ir dinamiškus SUV automobilius su pažangiausiomis technologijomis, ir „XC60“ nėra išimtis. Tai idealus automobilis tiems, kurie gyvena aktyviai ir puikiai reprezentuoja naują etapą mūsų kompanijos pokyčiuose“, – sako Håkanas Samuelssonas, „Volvo Cars“ grupės prezidentas ir vykdantysis direktorius.

Naujas komforto ir saugumo lygis
Naujasis „Volvo XC60“ yra vienas saugiausių kada nors pagamintų automobilių ir išsiskiria itin didele pažangių technologijų gausa. Novatoriška „City Safety“ saugumo sistema buvo papildyta „Steer Assist“ vairavimo pagalbos funkcija. Nauja saugumo sistema „Oncoming Lane Mitigation“ naudoja vairavimo pagalbą ir sušvelnina priešpriešinio susidūrimo pasekmes. Be to, „Volvo“ perspėjimų apie kliūtis aklosiose zonose BLIS sistemai (Blind Spot Indication System) taip pat padeda „Steer Assist“ technologija ir sumažina avarijos pavojų persirikiuojant.

„Mūsų tikslas buvo sukurti tokį automobilį, kuris teiktų pasitenkinimą visiems pojūčiams – nuo puikaus kelio matymo sėdint aukštai, ypatingai elegantiškoje ir raminančioje aplinkoje, iki saugaus, uždegančio ir užtikrinto važiavimo“, – sako Henrikas Greenas, „Volvo Cars“ grupės Produktų ir kokybės padalinio vyresnysis viceprezidentas.

„Pilot Assist“, pažangi „Volvo“ pusiau autonominio važiavimo pagalbinė sistema, kuri keliuose su kelio juostų žymėjimu važiuojant iki 130 km/val. greičiu pati vairuoja, bėgėjasi ir stabdo, kaip papildoma įranga gali būti įdiegta naujajame „XC60“.

Savybės
Naujasis „Volvo XC60“ gali būti komplektuojamas su galingiausia visoje variklių gamoje itin pažangia ir daug apdovanojimų įvertinta iš tinklo įkraunama hibridine „T8 Twin Engine“ jėgaine, pasiekiančia 407 AG ir iki 100 km/val. leidžiančia įsibėgėti vos per 5,3 sekundes.

„Mes turime plačią galios agregatų gamą. Naująjį „XC60“ galima bus rinktis su dyzeliniu D4 150 AG arba D5 235 AG varikliu su „PowerPulse“ technologija. Taip pat mes siūlome benzininį T5 254 AG arba T6 variklį, kuris turėdamas turbiną ir kompresorių, pasiekia 320 AG ir 400 Nm sukimo momentą“, – pridūrė Henrikas Greenas.

Sklandų ir malonų vairavimą užtikrinančios technologijos slypi ne tik po naujojo „Volvo XC60“ variklio gaubtu. Nauja keturių zonų klimato kontrolės sistema „CleanZone“ iš aplinkos gaunamo oro pašalina kenksmingus teršalus ir daleles, taip salone užtikrinant gaivų lyg Skandinavijoje orą.

Taip pat buvo patobulinta „Volvo Cars“ vairuotojo multimedijos ir jungiamumo sistema „Sensus“, atnaujinta „Volvo On Call“ programėlės išvaizda ir vartotojo aplinka.

Nepakartojami potyriai
„Volvo XC60“ yra toks SUV automobilis, kuris sukurtas ne didžiuotis, bet įkvėpti. Atletiškų formų išorė turi subtilias, laikui nepavaldžios kokybės užuominas. Salonas yra tobulas puikaus išdėstymo, nuostabių medžiagų ir pačių naujausių technologijų derinys – visa tai puikiai persipina tarpusavyje. „Volvo XC60“ suteikia tikrą Skandinavijos patirtį, kuri leis mūsų pirkėjams jaustis ypatingais“, – sako Thomas Ingenlathas, „Volvo Cars“ Dizaino padalinio vyresnysis viceprezidentas.

Naujasis „Volvo XC60“ pradėtas gaminti Torslandos gamykloje Švedijoje balandžio viduryje - tą patį mėnesį, kai lygiai prieš 90 metų, 1927 metų balandžio 14 dieną buvo pagamintas pirmasis „Volvo“ automobilis ÖV4.