Naujasis „Volvo XC40“

Naujasis „Volvo XC40“ papildė švedų aukščiausios klasės SUV automobilių gamą

Rugsėjo 21 d. Milane, Italijoje, „Premium“ automobilių gamintojas „Volvo Cars“ pristatė naują aukščiausios klasės SUV kompaktinį automobilį „Volvo XC40“.

Naujojo „Volvo XC40“ debiutas reiškia, kad pirmą kartą istorijoje „Volvo Cars“ automobilių gamoje bus trys visame pasaulyje parduodami SUV automobiliai – segmento, kuris automobilių rinkoje auga sparčiausiai ir užtikrina dar didesnį pardavimų augimą ir pelną.

Naujasis „Volvo XC40“ yra pirmasis „Volvo Cars“ automobilis, pagamintas naudojant visiškai naują kompaktinę CMA (angl. Compact Modular Architecture) platformą, kurią turės visi nauji 40-os serijos automobiliai, įskaitant ir elektromobilius. Sukurta bendradarbiaujant su „Geely“ kompanija, CMA platforma užtikrins dar didesnes gamybos apimtis ir segmente konkurencingas kainas.

„XC40 yra mūsų pirmasis modelis mažų SUV automobilių segmente, dar labiau didinantis „Volvo“ markės patrauklumą ir žymėdamas naujo kelio pradžią, – pristatymo metu sakė Håkanas Samuelssonas, „Volvo Cars“ kompanijos prezidentas ir vykdomasis direktorius. – Tai itin gaivus, kūrybiškas ir išskirtinis naujas „Volvo“ modelis, todėl labai natūralu, kad XC40 pristatytas Milane, šurmuliuojančioje Europos madų, meno, dizaino ir gyvenimo būdo sostinėje“.

Naujasis „Volvo XC40“ pasižymi pačiomis pažangiausiomis saugumo, jungiamumo ir multimedijos sistemos, įdiegtomis 90-os ir 60-os serijos modeliuose, o dabar debiutuojančiose ir mažų SUV automobilių segmente. Kaip ir didesnieji modeliai, XC40 išsiskiria pačiomis pažangiausiomis ir itin efektyviomis „Volvo“ gamintojo sukurtomis technologijomis.

Ši moderni įranga lėmė, kad „Volvo XC40“ yra vieną geriausių įrangų turintis modelis mažų „Premium“ SUV automobilių segmente. Saugumo ir vairuotojo pagalbinė įranga turi pusiau savavaldžio važiavimo „Pilot Assist“ sistemą. „City Safety“ užtikrina važiavimą savo eismo juosta ir perspėja apie susidūrimo pavojų, taip pat iš šono atvažiuojančius automobilius su stabdymo galimybe, o 360° apžvalgos kamera padeda vairuotojui manevruoti ankštose statymo vietose.

Taip pat naujasis XC40 išsiskiria itin pažangiomis ir efektyviomis salono galimybėmis. Sumanūs salono sprendimai automobilio keleiviams siūlo itin daug funkcionalių vietų susidėti daiktams durelėse ir po sėdynėmis, specialią nišą su belaidžiu įkrovimu telefonams, atlenkiamą kabliuką mažiems krepšiams ir ištraukiamą šiukšlinę dėtuvėje tarp priekinių sėdynių.

Gamybos pradžioje „Volvo XC40“ bus siūlomas su dyzeliniu D4 arba benzininiu keturių cilindrų T5 „Drive-E“ varikliu. Vėliau debiutuos ir modeliai su hibridine pavara, taip pat elektromobiliai. Be to, naujasis XC40 bus pirmasis „Volvo“ modelis, kuris turės naują trijų cilindrų variklį.

Naujojo „Volvo XC40“ gamyba pradėta lapkričio mėnesį „Volvo Cars“ gamykloje Gente (Belgija), o užsisakyti ir išbandyti automobilį „Sostenos“ salonuose Lietuvoje galima jau dabar.