Naujasis Volvo S90

Prabangos ir dizaino sintezė

„Volvo S90“ žymi įspūdingą „Volvo Cars“ šuolį. Geriau žinomas visureigiais ir universalais švedų gamintojas šoktelėjo į aukščiausios klasės sedanų segmentą ir neabejodamas pateikė išskirtinį verslo klasės modelį. Projektuodami „S90“ kūrėjai įkvėpimo sėmėsi iš savo gimtosios kultūros. Kiekvienoje novatoriškoje funkcijoje ir dailiai paprastame dizaino elemente matyti dalelė Švedijos.

Naujoji „Volvo“ modulinės platformos architektūra (angl. Scalable Product Architecture, SPA) leido dizaineriams išorės dizaino ribas išplėsti taip, kaip anksčiau nebuvo įmanoma. Taip sukurtas prabangus galią ir solidumą išreiškiančių proporcijų automobilis. Sutelkus dėmesį, kad būtų išgautos tikslios proporcijos, tai tapo pagrindu kuriant solidų ir suteikiantį pasitikėjimo S90 charakterį.

Automobilio viduje stengtasi atkartoti šviesos ir erdvės įspūdį, kurį pajustumėte įžengę į tipiškus švedų namus. „Žmones žavi skandinaviškos buveinės idėja,” aiškina Tisha Johnson, „Volvo Cars“ vyresnioji dizaino direktorė. „Švedai pageidauja plačių, atvirų erdvių. Mes perkeliame tai į mūsų automobilius panaudodami panoraminius stogus ir lengvas, natūralias medžiagas.“ Visame interjere akivaizdus dėmesys detalėms. Ir buvo padaryta viskas, kad būtų sukurtas prabangus važiavimo potyris – nuo ergonomiškų priekinių sėdynių, suprojektuotų suteikti papildomą atramą keliaujantiesiems priekyje, o keliaujantiesiems gale paliekančių papildomos erdvės kojoms, iki, siekiant sukurti ypač natūraliai atrodančią puošybą, novatoriškai panaudotų tokių natūralių švediškų medžiagų, kaip oda ir medis. Tai automobilis, kuris žino ir didžiuojasi tuo, iš kur yra kilęs.

Pojūtis vairuojant naująjį S90 sukurtas tam, kad išliktų visą likusį gyvenimą. Šį pojūtį išties puikiai apibūdina Thomas Ingenlath, „Volvo Cars“ vyresnysis viceprezidentas dizainui: „Kalbame apie tai, kad turite automobilį, kuriuo esate sužavėti ne tik kai jį įsigyjate. Jis suteikia Jums tokį pat jausmą po šešių mėnesių, po metų, dvejų metų ir vėliau ateityje.”

Ir tai ilgalaikio įvertinimo pojūtis, kuriuo pasižymi naujasis „Volvo S90“: visiškai modernus sedanas, kurio klasikinis nesenstantis dizainas įkvėptas unikalios kultūros, iš kurios jis kilęs.


Su daugybe naudojamų naujausių technologijų – nuo pažangiausių saugos priemonių iki debesų kompiuterija paremtų taikomųjų programų ir paslaugų – S90 yra dar tvirtesnis tebesitęsiančio švedų prekės ženklo transformavimosi įrodymas.

„Išleidę XC90 aiškiai paskelbėme apie savo ketinimus. Dabar akivaizdžiai ir tvirtai šį planą tęsiame. Per pastaruosius penkerius metus investavę 11 milijardų JAV dolerių, ne tik iš naujo suformavome „Volvo Cars“ viziją – dabar mes pildome savo pažadus įgyvendindami šią viziją – teigė „Volvo Car Group“ prezidentas ir generalinis direktorius Håkanas Samuelssonas.


Naujajame „Volvo S90“ įdiegta pažangi pusiau autonominio vairavimo „Pilot Assist“ sistema. Ji paremta lengvais vairo spustelėjimais, siekiant išlaikyti automobilį tinkamai orientuotą į kelio juostos ženklų ribas važiuojant greitkeliu iki 130 km/val. greičiu ir daugiau nebereikalauja, kad būtų važiuojama iš paskos kitam automobiliui. Autopilotas pagalbininkas yra dar vienas žingsnis į priekį autonominio vairavimo – pagrindinio „Volvo“ inovacijų tikslo – link.


Be to, didelių sedanų segmente naujasis S90 puikuosis švaria ir galinga „T8 Twin Engine“ įkraunama (angl. plug-in) hibridine jėgaine ir vienu iš pačių prabangiausių salono interjerų bei (prie interneto) prijungtomis informacijos ir pramogų sistemomis.


„Mūsų idėja buvo sukurti kažką visiškai naujo šiame gana konservatyviame segmente ir pristatyti vizualią išraišką to, kas eksterjere dvelkia lyderyste ir pasitikėjimu. Interjero atžvilgiu S90 modelį pakėlėme į naują lygį, pristatydami aukščiausios klasės patirtį, žadančią patogumą ir kontrolę“, – sako „Volvo Car Group“ dizaino skyriaus viceprezidentas Thomasas Ingenlathas.

S90 taip pat įdiegta pirmoji pasaulyje „City Cafety“ funkcija - didelių gyvūnų aptikimo sistema, pajėgianti tiek dieną, tiek naktį aptikti didelius žvėris, tokius kaip elnias, arklys ar briedis. Ši technologija atlieka pagalbinę intuityvaus perspėjimo ir automobilio stabdymo funkciją, padėdama išvengti susidūrimo su gyvūnu. Be to, S90 modelyje įdiegti išradimai iš „Volvo Cars“ naujausios investavimo programos kuriant labai pažangų važiuoklės simuliatorių.


„Kalbant apie vairavimo dinamiką, efektyvumą ir važiavimo malonumą, kuriant S90 žengtas didelis žingsnis pirmyn. Mes visiškai, iš pat pagrindų pakeitėme „Volvo“ vairavimo koncepciją, norėdami perteikti jo tikslumo jauseną, apimančią tiek automobilio kontrolę, tiek patogumą“, – sako „Volvo Car Group“ vyresnysis viceprezidentas tyrimams ir plėtrai dr. Peteris Mertensas.