CONCEPT RECHARGE: koncepcinis automobilis, iliustruojantis „Volvo Cars“ kelią tvaraus mobilumo link

Visiškai elektrinis koncepcinis automobilis „Concept Recharge“, vadinamas „Volvo Cars“ ateities manifestu, yra kur kas daugiau nei bendrovės būsimos dizaino kalbos ir produktų strategijos pavyzdys.

Pristatydama „Concept Recharge“, „Volvo Cars“ bendrovė demonstruoja veiksmus, kurių imsis visose elektromobilių kūrimo srityse, siekiant sumažinti bendrą ir automobilių gyvavimo ciklo metu išskiriamo anglies dioksido kiekį. „Volvo Cars“ planuoja jau 2030 metais pardavinėti tik visiškai elektrinius automobilius ir siekia iki 2040 metų tapti klimatui neutraliu ir pagal žiedinės ekonomikos principus veikiančiu verslu.

Panaudojant tvarias medžiagas automobilio interjere, pritaikant padangas, pagamintas iš perdirbtų ir atsinaujinančių medžiagų, pagerinant aerodinamines savybes ir taikant įvairias kitas priemones, „Volvo Cars“ gali gerokai sumažinti paties automobilio paliekamą anglies dioksido pėdsaką.

„Volvo Cars“ tiki, kad, derinant šiuos veiksmus su švarios energijos panaudojimu tiekimo grandinėje, gamybos procese ir automobilio eksploatavimo metu, galima net 80 proc. sumažinti per visą automobilio gyvavimo ciklą išmetamo CO2 kiekį, palyginti su 2018 metų „Volvo XC60“, kartu išsaugant „Volvo“ automobiliams būdingas „Premium“ klasės savybes, dėl kurių jie pelnė pasaulinį pripažinimą.

Tai reikštų, kad „Concept Recharge“ elektromobilį įkraunant elektros energija, gaunama tik iš atsinaujinančių šaltinių, bendras per automobilio gyvavimo ciklą išmetamo CO2 kiekis būtų mažesnis nei 10 tonų.

„Žengiant į elektromobilių amžių, svarbiausiu kriterijumi taps atstumas, kurį bus galima nuvažiuoti visiškai įkrautu elektriniu automobiliu“, – teigia „Volvo Cars“ strateginio ir prekės ženklo dizaino vadovas Owenas Ready. „Lengviausia išeitis yra panaudoti didesnius akumuliatorius, tačiau tai nėra tolygu sprendimui paprasčiausiai sumontuoti didesnį degalų baką – baterijos prideda papildomo svorio ir padidina anglies dvideginio emisiją. Užuot naudoję didesnes baterijas, turime didinti bendrą automobilio efektyvumą, taip padidinant ir nuvažiuojamą atstumą. Kurdami „Concept Recharge“, mes tyrinėjame ryšį tarp efektyvumo poreikio ir vartotojų noro mėgautis tokiu pačiu erdvumu, patogumu ir vairavimo patirtimi kaip ir šiandieniniuose visureigiuose.“

„Volvo Cars“ kompanija yra ilgametė lyderė, kalbant apie tvarių ir natūralių medžiagų panaudojimą automobiliuose, o „Concept Recharge“ yra dar vienas įmonės tvarumo ambicijų įrodymas.

Kuriant koncepcinio automobilio interjero dizainą, panaudota daug tvarių, tiek natūralių, tiek perdirbtų medžiagų, tokių kaip atsakingai išgauta švediška vilna, ekologiška tekstilė ir lengvos kompozicinės medžiagos, sukurtos iš natūralių žaliavų.

Iš ekologiškos švediškos vilnos sukurtas visiškai natūralus ir orui pralaidus audinys, kuriame nėra jokių pridėtinių medžiagų. Šiuo šiltu ir minkštu audiniu aptraukti sėdynių atlošai ir prietaisų skydelio viršus, o grindis ir apatinę vidinę durelių dalį dengia 100 proc. vilnonė kiliminė danga.

Sėdynių sėdimosios dalys ir dažniausiai liečiami durelių paviršiai pagaminti iš ekologiškos medžiagos, kurios sudėtyje yra „Tencel™“ celiuliozės pluošto. Šis audinys yra itin patvarus ir švelnus. Panaudodami „Tencel“ pluoštą, kurio gamybos procesas pasižymi itin dideliu vandens ir energijos panaudojimo efektyvumu, „Volvo“ dizaineriai gali sumažinti plastiko naudojimą kuriant interjero detales.

Gaminant sėdynių atlošus ir galvos atramas, taip pat ir dalį vairo, panaudota nauja „Volvo Cars“ sukurta medžiaga „Nordico“. Tai minkšta medžiaga, pagaminta iš biologinių ir perdirbtų komponentų, gaunamų iš tvariai tvarkomų Švedijos ir Suomijos miškų, todėl ją gaminant išmetama net 74 proc. mažiau CO2 nei apdirbant odą.

Koncepcinio automobilio „Concept Recharge“ interjere, įskaitant apatines dėtuves daiktams, galvos atlošų galinę dalį ir kojų atramas, naudojama iš linų pagaminta kompozicinė medžiaga – „Volvo Cars“ ir įmonės tiekėjų bendradarbiavimo rezultatas. Jos gamyboje naudojamas linų pluoštas, sumaišytas su kompozitais, taip sukuriant tvirtą ir lengvą, tačiau patrauklią ir natūralia išvaizda pasižyminčią medžiagą.

Priekinis ir galinis bamperiai bei slenksčių apdailos taip pat pagaminti iš linų pluošto kompozito – panaudojant šią tvarią kompozicinę medžiagą tiek automobilio interjere, tiek išorėje, gerokai sumažinamas jo gamyboje naudojamo plastiko kiekis.

„Projektuodami „Concept Recharge“ sukūrėme patogią ir funkcionalią erdvę visai šeimai“, – sako interjero dizaino vadovė Lisa Reeves. „Panaudojant natūralias medžiagas ir harmoningai suderinant tekstūras bei spalvų tonus, sukurtas rafinuotas salonas, atspindintis laikui nepavaldžią aukščiausios kokybės skandinaviško dizaino eleganciją.“

Vidaus degimo variklį pakeitus visiškai elektrine pavaros sistema, automobilio padangos atlieka dar svarbesnį vaidmenį. Jos ne tik labai svarbios užtikrinant saugumą, bet ir smarkiai prisideda prie elektrinio automobilio akumuliatoriaus užtikrinamo nuvažiuojamo atstumo – tai reiškia, kad elektromobiliams skirtų padangų technologijos visada turi žengti koja kojon su pažangiausiomis naujovėmis.

Dėl šios priežasties „Concept Recharge“ naudoja specialias „Pirelli“ padangas, kurių gamyboje visiškai nenaudojama mineralinė alyva, o net 94 proc. sudėtyje esančių komponentų yra neiškastinės kilmės, įskaitant perdirbtas ir atsinaujinančias medžiagas, tokias kaip natūralus kaučiukas, biogeniniai mineralai, celiuliozė ir ekologiškos dervos. Tai atspindi „Volvo Cars“ ir „Pirelli“ vienijančius žiedinės ekonomikos principus, susitelkiant į išteklių naudojimo ir poveikio aplinkai mažinimą.

Be tvarių gamyboje naudojamų medžiagų, elektrinės pavaros sistemos ir specialių padangų, koncepcinis automobilis pasižymi išskirtiniu efektyvumu ir aerodinaminėmis savybėmis.

Pristatydama „Concept Recharge“, „Volvo Cars“ bendrovė iliustruoja aerodinamikos ateitį. Koncepciniame automobilyje panaudoti inovatyvūs aerodinaminiai sprendimai, tokie kaip išorės dizaino elementai, optimizuojantys oro srautą, naujo dizaino ratlankiai, žemesnė stogo linija ir vertikalesnė galinė dalis.

Šis koncepcinis automobilis atkartoja klasikines visureigio formas ir pasižymi mažesniu oro pasipriešinimu, padedančiu padidinti nuvažiuojamą atstumą, o tuo pačiu užtikrina neprilygstamą erdvumą, elektromobiliams būdingą dėl žemesnių ir lygių grindų.

„Kadangi SUV automobiliai bei jų privalumai ir toliau sulaukia didelės paklausos, mes esame pasiryžę gaminti automobilius, kurie gali pasiūlyti tokį saugumą ir komfortą, kokio pageidauja vartotojai, o taip pat sumažina poveikį aplinkai“, – teigia Owenas Ready.

02. 02. 2022