Pranešimai •

Naujasis „XC90“: novatoriški „IntelliSafe“ sprendimai

Naujasis „Volvo XC90“, sukurtas atsižvelgiant į automobilių pirkėjų lūkesčius, pasižymės novatoriškais sprendimais, kurie sudėtingą automobilio statymą ir manevravimą ankštose aikštelėse pavers paprastu ir saugiu.

„IntelliSafe“ technologijos apima pažangesnę automatinę „Park Assist Pilot“ sistemą, kuri leis pastatyti automobilį judant atbuline eiga bei lygiagrečiai ar įstrižai įvažiuoti į stovėjimo vietą ir išvažiuoti iš jos. „XC90“ taip pat turės didelį pagrindinį ekraną, kuriame vairuotojas matys skaitmeninį 360 ° aplink automobilį esančios vietos vaizdą iš viršaus.

„Keletas mokslinių institutų atliktų tyrimų atskleidė, kad iki dviejų trečdalių vairuotojų jaučiasi nejaukiai, kai automobilį reikia statyti ankštoje vietoje. Papildomos parinktys, pvz., pažangi „Park Assist Pilot“ sistema ir vaizdo iš viršaus ekranas, paverčia šias potencialiai įtemptas situacijas tiesiog patogiu, tiksliu ir saugiu manevravimu“, – teigia dr. Peteris Mertensas, „Volvo Car Group“ tyrimų ir plėtros skyriaus viceprezidentas.

Dar labiau ištobulinta „Park Assist Pilot“ funkcija palengvins tiek lygiagretų, tiek įstrižą automobilio statymą perimdama ir valdydama vairą, kol vairuotojas perjunginės pavaras ir valdo automobilio greitį.

Ultragarsiniai jutikliai aptinka statymo vietą

Automobilio manevravimas yra paremtas informacija, gaunama iš dvylikos ultragarsinių jutiklių, išdėstytų aplink visą automobilį. Kai vairuotojas aktyvuoja „Park Assist Pilot“ norėdamas lygiagrečiai pastatyti automobilį, jutikliai pradeda skenuoti automobilio šoną ieškodami laisvos statymo vietos. Kai išmatavus mažiausia 1,2 karto už automobilio ilgį didesnę sritį tokia vieta aptinkama, vairuotojas perspėjamas garso signalu ir pranešimu prietaisų skydelyje. Kai automobilis statomas statmenai ar įstrižai, statymo vietos plotis turi būti vienu metru platesnis už paties automobilio plotį.

Tuomet, kol automobilis pastatomas, vairuotojui ekrane palaipsniui pateikiami tekstiniai nurodymai ir animacijos prietaisų skydelyje.

Vaizdas iš viršaus

Naujasis „XC90“ taip pat turės „360° Surround View“ funkciją, kuri sudarys sąlygas vairuotojui matyti vaizdą iš viršaus ir peržiūrėti aplink esančias zonas, lyg būtų ant automobilio stogo.

Vaizdo iš viršaus funkcija veikia naudojant keturias paslėptas kameras su išgaubtais lęšiais: viena sumontuota priekyje, po vieną – kiekviename šoniniame veidrodėlyje, ir viena – virš galinio automobilio registracijos numerio.

Naudodamas „360° Surround View“ funkciją vairuotojas gali matyti visus aplink automobilį esančius vaizdus: iš priekio, galo ir šonų.

„360° Surround View“ funkcija yra itin naudinga situacijose, kai vairuotojas nemato tiesioginio vaizdo, pvz., išvažiuojant iš siauro įvažiavimo, kai šonuose yra kliūčių, arba kai reikia įjungti atbulinę pavarą judant su priekaba ar priekabiniu nameliu, – teigia Peteris Mertensas. „360° Surround View“ taip pat yra nepakeičiama pagalbininkė statant automobilį tuo atveju, kai, pvz., norite įsitikinti, kad nė viena automobilio dalis neišlenda už statymo vietos ribų“.

Funkcija „Cross Traffic Alert“

Naujojo „XC90“ „IntelliSafe“ sprendimai taip pat apima „Cross Traffic Alert“ funkciją, kuri „prižiūri“ galinį vaizdą, kai automobilis iš statymo vietos išvažiuoja atbuline pavara. Sistema perspėja vairuotoją siųsdama garsinį signalą ir įspėjimą pagrindiniame ekrane, kai automobilis prie objekto priartėja arčiau negu 30 m iš bet kurios pusės.

22. 06. 2014 • Volvo XC90